Egypt je po Nigérii a Etiópii najľudnatejšou krajinou arabského sveta a tretia najľudnatejšia krajina v Afrike.
Veľká pyramída v Gíze, jeden zo siedmych divov starovekého sveta, je jediná, ktorá zostáva do veľkej miery nedotknutá. Išlo o najvyššiu človekom vyrobenú konštrukciu na svete za viac ako 3800 rokov.
Egyptská civilizácia je jednou z najstarších na svete, pričom zaznamenaná história siaha viac ako 5000 rokov dozadu
Egyptskí faraóni mali často nadváhu, na rozdiel od obrázkov zobrazených v umení. Ich strava bola bohatá na cukor, alkohol a sacharidy.
Mačky boli v starovekom Egypte považované za posvätné, uctievané za ničenie škodcov a sú symbolom. Zabitie mačky, aj keď iba náhodou, bolo trestným činom, ktorý sa trestal smrťou.
Egyptské hieroglyfy patria medzi najstaršie písané systémy na svete. Symboly sa používali viac ako 3000 rokov.
Prvý známy pracovný štrajk v zaznamenanej histórii sa konal v Egypte okolo roku 1152 pred Kr. keď remeselníci kráľovskej nekropoly v Deir el-Medina odišli z práce, pretože neboli zaplatení.
Starovekí Egypťania vymysleli kalendár 365 dní v roku, aby predpovedali každoročné záplavy rieky Níl
Najstaršie šaty na svete našli v Egypte: šaty Tarkhan, ktoré sú staré viac ako 5 000 rokov.
Starovekí Egypťania praktizovali používanie zubnej pasty pomocou pasty zo soli, korenia, vody a listov mäty.
Veľká sfinga v Gíze patrí medzi najväčšie a najstaršie sochy na svete, no pôvod a história jej výstavby zostávajú stále záhadou.
Egyptské ženy mali široký rozsah práv a slobôd. Mohli kupovať a predávať nehnuteľnosti a uzatvárať právne zmluvy.
Rieka Níl, najdlhšia rieka na svete, starovekí Egypťania ju považovali za zdroj života kvôli svojej dôležitej úlohe v poľnohospodárstve.
Rosettový kameň, objavený v roku 1799, bol kľúčom k rozlúšteniu egyptských hieroglyfov Obsahuje dekrét napísaný v troch scenároch: hieroglyf, demotický a grécky.
Starobylé mesto Théby (dnes Luxor) bolo kedysi náboženským hlavným mestom Egypta a je aj miestom chrámu Karnak a údolia kráľov.
Alexandrijská knižnica bola jednou z najväčších a najvýznamnejších knižníc starovekého sveta, v ktorej boli tisíce zvitkov starodávnych informácii.
Titan, mesiac Saturnu, je jedným z najpozoruhodnejších objektov v našej Slnečnej sústave. Má atmosféru a je relatívne hustá. Má aj rieky i jazerá, ktoré sa ale neskladajú z
Denná starostlivosť o ústnu dutinu je základným pilierom prevencie. Dôležité však je osvojiť si správnu techniku čistenia a pravidelne používať medzizubné kefky. Netreba zabúdať ani na preventívne kontroly
Mesiac marec bol v tomto roku najteplejším mesiacom roka v Európe od začiatku meteorologických meraní. Priemerná teplota na celom kontinente dosiahla 6,03 stupňa Celzia, čo je 2,41 stupňa
Vedci skúmajúci červenú planétu Mars objavili niečo, o čom si mysleli, že nie je to možné. Sopky z oblasti zvanej Tharsis, nachádzajúcej sa v oblasti rovníka na Marse,
V utorok 1. apríla nadránom odštartovala z Kennedyho vesmírneho strediska v americkom štáte Florida kozmická loď Dragon od spoločnosti SpaceX amerického miliardára Elona Muska. Štvorčlenná posádka má skúmať
Dobšinská ľadová jaskyňa v národnom parku Slovenský raj je skutočným krasovým unikátom medzi ľadovými jaskyňami. Je našou najväčšou ľadovou jaskyňou a prvou elektricky osvetlenou jaskyňou v Európe (od